Satsing på økomelk
Forbruket av økologisk melk er lavere enn produksjonen. Nå setter Tine i gang en offensiv.
Tine melder at konsernet vil sette i verk en tiltakspakke for å bedre balansen på økologisk melk, og stimulere etterspørselen etter økologiske produkter.
- På etterspørselssiden blir hovedmålet å styrke markedssatsingen av økologiske produkter og Tine skal ta en proaktiv rolle i dette arbeidet. Dette skal skje gjennom å tydeliggjøre økologiske produkter og øke synligheten av disse i tettere samarbeid med økologiske interesse - og næringsorganisasjoner, skriver Tine på sine nettsider.
Tine vil også ta initiativ for et styrket samarbeid med handelens aktører for å utvikle økologiske produkter som forbrukerne ønsker. Tine har ambisjoner om vekst på økologiske produkter og målet er fortsatt 6 prosent økologisk melk i 2015.
Sist oppdatert: 09.03.2010
